aif-ukraine.kiev.ua

Яскраві квіти: посухостійка рудбекія

Рудбекія в своєму роду налічує близько 40 різновидів про це інформує вісник vistiradio.com.ua. Рослина полюбилася садівникам невибагливим своїм характером, приголомшливою красою кольорів, великою кількістю і безпрецедентною тривалістю цвітіння. Більшість видів – багаторічні, морозостійкість середня.

Рудбекія неможливо не полюбити: серед усіх різновидів і сортів дуже просто підібрати рослина по своєму смаку. Висота кущиків варіюється від 50 см до 2 м. Квітки сортових рослин досягають 8-10 см в діаметрі, гібридних – до 15-20 см Терміни цвітіння залежать від виду і сорту, але в середньому це – з середини червня до настання заморозків.

Яскраві квіти: посухостійка рудбекія

Тільки рудбекія трилоба цвіте дуже мало – близько місяця, але гарна своєю універсальністю: може прикрашати дикорослі парки та прибережні території. Колірна гамма роду рудбекія тепла: це всі відтінки жовтого і оранжевого з додаванням цегляного, коричневого кольору.

Деякі види вирощують як літників, так як взимку вони вимерзають (наприклад, рудбекія волосиста, або рудбекія хірті – рослина дає хороший самосів, і зацвітає в кінці літа з айстрами).

Рудбекія віддає перевагу сонячним ділянкам, на яких рясно і тривало цвіте. До складу ґрунту рослина не дуже вимогливо, головне, щоб не застоювалася вода. Рослина без пересадки на одному місці росте до 4-5 років, після чого необхідно розділити і посадити кущ, інакше сорт почне вироджуватися: квіти будуть дрібніти, а пагони – тоншати. Рудбекія сколонна до самосеву, важливо вчасно прибирати непотрібні сходи, і містити клумбу у чистоті. Високорослі сорти, схильні до вилягання при поривах вітру і дощу, тому їм потрібно підв’язка.

Яскраві квіти: посухостійка рудбекія

Поливати рудбекія потрібно при тривалої посухи. При наявності рідкісних опадів рослина здатна обходитися зовсім без догляду. Але якщо є можливість регулярно потроху поливати, красуня віддячить вас ну дуже рясним цвітінням. До речі, для стимуляції цвітіння необхідно зрізати отцветающие квітки, щоб рослина не витрачав сили на дозрівання насіння. Восени після цвітіння кущі коротко обрізають. При морозних зим, і недостатньому сніговому покриві рудбекія краще вкривати на зиму шаром перегною, а поверх – опалим листям.

Вирощують рудбекія з насіння: шляхом посіву відразу в грунт (під зиму або ранньою весною) і розсадним способом. Сіють розсаду з початку березня, і в травні загартовані рослини висаджують на постійне місце. Рудбекія, посіяна в грунт, зацвітає на наступний рік, а вирощена розсадою – до кінця літа.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *