aif-ukraine.kiev.ua

«Гаряча йога» нічим не краща за звичайну

Є щось безумовно задовольняє в тому, щоб йти з фітнесу спітнілим. Однак, що стосується йоги, останнє дослідження показувало, що сенсу потіти сильніше, ніж потрібно, немає.

Бікрам-йога стала популярною завдяки своїм «нагріває» занять, що включає 26 особливих поз і дихальних вправ, які зазвичай виконуються в нагрітому до 105 градусів приміщенні. Прихильники відстоюють позитивний ефект потовиділення і вироблення гнучкості, а минулі дослідження показали, що такі вправи корисні для серцево-судинної системи. Але результати невеликого дослідження, опубліковані в журналі https://sop.org.ua, кажуть, що все це відбувається завдяки фізичним вправам, а не нагрітому повітрю.

«Гаряча йога» нічим не краща за звичайну

«Безперечно, послідовність з 26-ти поз дає свої переваги, – говорить Стейсі Хантер, доцент Кафедри здоров’я і життєдіяльності Техаського університету. – Мені здається, що спека не настільки необхідна для поліпшення серцевого благополуччя».

Хантер – керівник досліджень некомерційної організації Pure Action, що працює з грантами на фінансування досліджень в області йоги, не говорить, що від Бікрам-йоги мало користі. Як гаряча, так і звичайна йога (згідно з дослідженнями) сприяють здоров’ю серцево-судинної системи, запобігаючи розвиток факторів ризику серцевих хвороб і нападів. Але висока температура може не грати ролі в досягненні позитивного ефекту. У дослідженні взяли участь 52 здорових дорослих, які раніше вели сидячий спосіб життя; з них 19 осіб відвідували три заняття Бікрам-йоги в тиждень, а 14 займалися тією ж самою йогою в кімнаті з температурою повітря 73 градуси. Контрольна група з 19 чоловік зовсім не займалися йогою. Через 12 тижнів, дослідники оцінили васкулярное здоров’я та зміни в ендотеліальної функції судин – іншими словами, спроможність кровоносних судин розширюватися у відповідь на підвищення кровотоку. В обох групах, що займалися йогою, спостерігалися зміни, що свідчать про зниження ризику серцевих захворювань, на відміну від контрольної групи.

«Гаряча йога» нічим не краща за звичайну

Хантер зауважує, що в групі «гарячої» йоги спостерігалося незначне, але статистично істотне зниження відсотка тілесного жиру – порівняно з групою, зайнятої звичайної йогою – дивний висновок, враховуючи, що минулі дослідження не показали особливої ефективності Бікрам-йоги в позбавленні від зайвої ваги (а інші вишукування навіть припускали, що висока температура і вологість можуть підвищувати внутрішню температуру тіла і серцебиття до небезпечного рівня).

В кінці кінців, результати повинні надихати майбутніх послідовників Бікрам-йоги, а не лякати їх високими температурами. Відсутність серйозної різниці між «гарячої» та звичайної йогою – гарна новина для тих, хто не переносить спеку, або хоче займатися йогою вдома, а також для тих, у кого немає під боком студії йоги», – говорить Мисливець.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *