aif-ukraine.kiev.ua

Вибираємо натуральний мед

Ярмарки меду йдуть повним ходом і відрізнити натуральний мед від підробленого при покупці не знає людині складно і в даній статті разом із блогом https://dai.kiev.ua/ спробуємо в цьому розібратися і вибрати правильний і натуральний мед і не залишитися обдуреним при покупці.

Людина думає про своє здоров’я, рано та пізно переключається на усвідомлений тип дієти, змінює свої звички, виключає зі свого раціону деякі продукти і замінює на натуральні і корисні.

Відмовляючись від цукру, а також інших продуктів з її змістом. До продуктів на основі меду – один з найважливіших кроків на шляху до усвідомленого харчування і поліпшення здоров’я. Не дивно, що мед у всі часи був еліксиром довголіття і здоров’я. Багато рецепти меду, благотворний вплив продуктів бджільництва та апітерапії описаний в давніх книгах.

На прикладі Єгипетської книзі, написаній 3500 років тому є опис меду з приготування ліків для всього організму людини. У Аюверди використовували мед як еліксир молодості, використовували як протиотруту від отрут різного походження і як продовжує життя. В давньо-китайській книзі «Опис рослин і трав бога родючості».

Вибираємо натуральний мед

Не обійшли стороною і цей чудовий продукт світові релігії. Наприклад, у Корані є окрема глава, Ан Нахль, що перекладається як «бджола». Там сказано, що людині дають бджіл і мед для зцілення.

У Ведах мед – одне з п’яти зілля безсмертя (панчамрита). В храмах це підношення богам, і застосовують у ритуалі під назвою Мадху абхишека (наливання меду), коли мед поливають зображення богів. Мед і солодкі медові кульки – улюблене ласощі бога Ганеші.

У буддизмі є Мадху Пурніма, який відзначається в Індії і Бангладеш. Коли Будда став відлюдником і пішов у ліс, мавпа принесла йому мед поїсти. Дана сцена відображена в численних творах буддійського мистецтва і буддисти роздають мед ченцям.

Сучасний світ знаходиться в сум’ятті де ринкова економіка диктує свої правила, підміняє важливість прибутку і якості вартістю товарів та їх обігом. Їжі зараз багато, але її якість з кожним роком погіршується все більше і більше. Все, що ми бачимо на полицях – фрукти, овочі, крупи і т. Д. – стає набором складних хімічних сполук і жертв нескінченної генетичної складності.

Тепер фермерам необхідно сіяти більш прибуткові, ніж корисні культури. Нові схрещені сорти виживають краще і більш продуктивні, але вимагають постійної хімічної обробки, саме це і впливає на екосистему і на бджіл у тому числі оскільки вони є основними запилювачами квітів у світі.

Але лженаука не стоїть на місці і завжди шукає можливість обдурити і поневолити природу. В результаті схрещування багато культури більше не потребують природному запиленні бджолами та іншими комахами так як є саме обпилюють.

Вибираємо натуральний мед

Мінусом цього дива є те, що ці рослини не розмножуються самі по собі і потребують постійного оновлення насіння, які доступні тільки у найбільших постачальників. Тобто це банальна монополія сільській продукції створюючи замкнене коло, з якого чесним фермерам буде складно вийти.

Не обійшло стороною бджолярів цей сучасний винахід. Раніше посіяли посіви, що сприяють розвитку бджільництва, то тепер його душать у зародку.

Фермери більше не запрошують бджолярів для організації запилення врожаю, їм це просто не потрібно. Наприклад, раніше урожай залежав від якості і кількість пасік. На прикладі Китаю придумуючи витончені методи запилення в результаті масової загибелі бджіл даної країни люди зараз запилюють сади.

Вони навіть винайшли бойову заміну бджолам, тепер вчені розводять джмелів певних видів для виконання тих самих призначення, в яких бджола була задіяний. Вони так само обпилюють і збирають мед, але не такий смачний і в малій кількості схожий на цукровий сироп. Якщо порівняти збору меду з двох бджолиних сімей відкачано 34 кг меду, а шмелевый мед відібраний очною піпеткою (48 г). Більш того, вимирають і джмелі.

І ось ще один парадокс: вегани пропонують залишити в спокої бджіл і залишити важку ношу на джмелів, аргументуючи це тим, що бджоли страждають від жадібності та жорстокого поводження людей.

Можливо, для когось це буде відкриттям, але я скажу так, бджоли без людини не виживуть, тому що у нас немає лісів з дуплами, здається, ми знищували раніше, перш ніж забрати тварин і комах. Людина будує будиночок для бджоли – бджола опыляет рослина – рослина приносить плоди: коло замикається, ми створені один для одного, виймаючи елемент, система впаде, і почнеться незворотний процес.

Як сказав Ейнштейн людина помре після бджоли. Без кисню людина проживе три хвилини, три дні без води, і чотири роки без бджіл. Його цитата з’явилася в Canadian Bee Journal в 1941 році.

Виходячи з цього, загибель бджіл для людства буде не краще інших катастроф, результат яких один і той же. Але в наших силах все виправити адже попит народжує пропозиція, і якщо ми свідомо не будемо вживати хімічні продукту замінюючи натуральними, то баланс, безумовно, буде вище, ніж у нас, і у нас буде можливість не тільки вижити, але і якісно перетворити нашу землю.

Хочу відзначити кілька ключових моментів, на які слід звернути увагу при виборі продуктів бджільництва.

Вибираємо натуральний мед

Перевіряємо мед на натуральність

  1. Візуально визначте товщину меду. З-за низького вмісту води (не більше 17-20%) правильно витриманий «стиглий» мед при переливанні з одного ящика в іншій утворює пагоду. В іншому випадку під час переливання буде видно ямка. Це перша ознака того, що мед був зірваний з незадрукованою незрілої стільникової структури. На це є кілька причин: пасічнику зручніше завантажувати мед, тому що стільники відкривати не потрібно. Інший варіант – висока вологість навколишнього середовища, проливні дощі і холоду, як наслідок – бджола не встигає випарувати вологу.
  2. По вазі на 1 кг меду піде приблизно 0,8 літра ємності, інакше його розводять водою.
  3. При заливці меду простягається безперервна медова нитка. Якщо він капає, подумайте, чи потрібен вам такий мед?
  4. Хороший мед має специфічний квітковий аромат, що залежить від медоносів, з яких його збирають.
  5. Рідким мед може бути тільки скаченным або певних сортів.

Акацієвий мед залишається рідким протягом декількох років, як і рослинну олію, з плином часу поступово гусне, але залишається бескристаллическим, всі інші сорти густішають і всихають.

Липовий мед довго залишається рідким. Потім він набуває білосніжну маслянисту консистенцію. Справжній липовий мед на смак як ліки. В цілому натуральний мед має гіркуватий присмак, також може рвати горло, це добра ознака якості і стійкості.

Каштан, темний сорт меду, має коричневий відтінок, зберігає рідкий стан близько 6 місяців, при правильному зберіганні може зберігатися цілий рік. Після цукру колір не змінюється, кристали продовжують рости.

Мелилот також залишається рідким протягом декількох місяців, а потім заспокоюється.

Все інше, що представлено в рідкому вигляді восени і взимку, швидше за все, це нагріте сорт меду або цукрового сиропу.

6. До речі, цукровий сироп без цукру. Але справжній мед володіє цією властивістю. Мед – це живий продукт, хоча і не має терміну придатності. Кристал росте по мірі дозрівання меду. Розмір кристала (зерен) залежить від кількості глюкози в меді, він розрізняється в кожному вигляді меду, тому виходить дрібнозернистий, крупнозернистий, жироподобный (ледь помітний).

7. Китайський мед – це, можна сказати, окремий сорт. Китайські партнери захопили світовий ринок дешево і з допомогою хитрощів. І щоб ніхто не знав, що мед з Китаю, його перегрівають і під тиском видаляють частинки пилку, що є прямим доказом того, що ця рослина і місце його зростання.

8. Мед генетична пам’ять. Мед був узятий з сот, тому, намазаний на блюдце з додаванням води і трохи розпушуючи, він буде повторювати шестикутну форму сот. Це може позбавити вас від покупки продукту, який бджоли навіть не пробували. Ви завжди можете перевірити будинку.

9. Є бджолярі люблять збільшувати медові хабара додаючи бджолам цукровий сироп. Цей мед відрізнити практично неможливо. З’їдаючи сироп, бджола змішує його з нектаром.

Всіма улюблений рідкий акацієвий мед вийшов, правда, не таким ароматним і не таким корисним. Іноді ми самі стаємо причиною своєї помилки. Вірніше, наші смакові уподобання. Що це не рідко, а реально. Важкий і часто невдячна праця бджоляра приводить його до того що він просто «старіє». Це сталося з багатьма. Зустрівши «старого» і шанованого бджоляра, у якого була не тільки велика пасіка, а також магазин, більше бджіл він не тримає, а купує багато дешевих соняшників, замовляє ароматизатори з Китаю і виробляє більше 10 сортів. меду, якого точно ніде не знайдеш. Насправді у нього чудовий смак, він пахне, і люди шикуються в чергу за ним. Але залишилася тільки назва меду. Тому що теплий мед більше не мед.

Вибираємо натуральний мед

10. Змішаний мед – це не страшно! Є такий вид меду, як вершковий мед. Все просто, як тільки мед відкачано і не залишилося осаду, до нього додається невелика порція сморщенного меду, що дає всьому меду зерно, необхідне пасічнику. Таким чином, весь мед приймає ту форму, яку він «бачив». Приклад. Варто ненароком забути про замороженому меді в медогонці навіть у невеликій кількості, коли за ніч наливають ще рідини, він перетворюється в густий. Є багато способів визначити природність, але найкращий спосіб – отримати від людей, в чистоті і совісті яких ви не сумніваєтеся.

11. Тут немає кедрового меду (кедр не виділяє нектар), обліпиховий мед – теж продукт божевільної фантазії. Ви бачили де-небудь облепиховые лісу або хоча б плантації? Але якимось дивом бджоли приносять їх для справжніх пасічників.

12. Якщо бджоляр справжній, і правильні у нього бджоли, просто у нього не може бути більше семи сортів меду. Максимум, що може водити і наймати кочовий бджоляр, – це ті ж шість, максимум сім сортів меду, а потім вони частково змішуються. Адже не можна ж бджолу замовити: «Лети сюди, одягни цю квітку! » А що буде, їй не важливо, 80% соняшникового поля і 20% поля гречки або навпаки, головне не вилетіти.

13. Маточне молочко дуже маленьке, і це відбувається навесні перебуваючи в природному стані роя, і тільки коли вирощують нових маток. Точно вже не буде мед білим із-за вмісту в ньому маточного молока. Краще всього приймати відразу натуральне маточне молоко, запечатаний у мисці воскової королеви змішуючи з таким же натуральним медом.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *