aif-ukraine.kiev.ua

Горбики в горлі. Це нормально?

Якщо говорити про лор-органи, ковтка – найвдячніша анатомічна ділянка, тому що вона більш доступна. Щоб оглянути горлянку, нам потрібно просто широко відкрити рота, а от заглянути самому собі в слуховий прохід або в ніс – нереально.

Давайте оглянемо горлянку. Що ми там бачимо? Піднебінні мигдалики, піднебінний язичок, корінь язика, дно ротової порожнини, задню стінку глотки.

На задній стінці глотки іноді видно горбки («пухирці»). Це прояв одного з варіантів запалення задньої стінки горлянки – гранульозного фарингіту. Якщо білі грудочки в горлі з неприємним запахом то вам слід прочитати ось цю статтю https://led-style.com.ua/?p=37631.

Раніше в горлянці людини була так звана ковткова мигдалина. Потім еволюція «вирішила», що як повноцінна мигдалина вона не потрібна, тому залишилися тільки такі лімфоїдні ділянки. Вони називаються фолікулами задньої стінки глотки або гранулами. Якщо ця анатомічна область запалюється, розвивається гранульозний фарингіт.

Цей діагноз важчий, ніж класичний фарингіт катаральної форми. Гранулозний фарингіт лікувати важче.

Якщо в якийсь момент, широко відкривши рота, ви помітили у себе такі горбки або «пухирця», — це 100% показання прийти до оториноларингологу. Лікар проведе у клініці ефективне лікування. Чим раніше ви звернетеся до лікаря, тим спокійнішим на момент лікування буде стан вашої глотки, а значить менше процедур знадобиться. Погодьтеся, це вигідно з усіх боків.

Горбики в горлі. Це нормально?

Не намагайтеся лікувати гранулозний фарингіт самостійно методом спроб і помилок, підбираючи ліки з натхнення. Лор-лікар одразу вкаже вам правильну тактику: підбере необхідні лікарські препарати, порекомендує правильний режим харчування та поведінки.

На час лікування слід виключити прогрівання задньої стінки глотки, включаючи відвідування лазні, сауни або хаммама. Потрібно виключити гостру, солону, смажену, гірку їжу. Лікування гранульозного фарингіту спрямоване на заспокоєння слизової оболонки задньої стінки горлянки.

Якщо ми говоримо про лікарську терапію фарингіту, препарати теж потрібно вибирати пом’якшувальні, які зволожують задню стінку горлянки. Так, наприклад, антисептики потрібно вибирати не на спиртовій основі – такі препарати будуть лише «дратувати» слизову оболонку.

Також лікар може призначити препарати для носа (так, це не друкарська помилка). Ліки, що вводяться в ніс, будуть стікати по задній стінці глотки, змащуючи та зволожуючи слизову оболонку носоглотки та задньої стінки глотки.

Також у лікуванні гранульозного фарингіту хороший ефект показують фізіотерапевтичні процедури. Санації, промивання, вимивання при цьому діагнозі не передбачаються.

Важливо звернутися по професійну допомогу вчасно. Якщо не зробити цього відразу, то лікування може затягнутися, і навіть лікар не зможе швидко допомогти.

Якщо ви помітили у себе в горлі горбки, якщо ви відчуваєте першіння, печіння та дискомфорт у горлянці, знайдіть час, сили та бажання відвідати лор-лікаря та якісно пролікувати гранулозний фарингіт.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *